Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

Zdrowie dla braci

Zebrano: 425 z 12 000 zł
Status: Zakończona
Zbiórka stworzona przez:

Szymon Gędzior

Skawina, Polska
Zbiórka dla:

Stanisław Gędzior

Skawina, Polska
 

Szymon i Staś to dwaj bracia, którzy od narodzin borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Staś ma 6 lat. Jest bardzo ruchliwy i zawsze wesoły. Chętnie pomaga w domu. Lubi podglądać, jak tata robi pieczywo i sam często bierze w tym udział. Posypuje makiem bułki i chleb. Potrafi już sam zrobić bułkę ze śmieszną buzią. Staszek lubi oglądać bajki, uwielbia banany, masło czekoladowe i naleśniki, a jego ulubiona potrawa w przedszkolu to… budyń z polewą. Zawsze bierze dokładkę 😊

Staś od urodzenia choruje na hemofilię typu A. Kiedy miał półtora roku, doszło u niego do krwotoku wewnętrznego. Lekarze ledwo go uratowali. Miał przetaczaną krew. Od tamtego czasu jest nadpobudliwy i często zapada na infekcje dróg oddechowych. Musi też chodzić na ćwiczenia oka do optometrysty.

Szymuś, młodszy z braci, jest wesołym 5-latkiem, który lubi zabawy w przedszkolu i chętnie bierze udział w różnych zajęciach. Jest aktywny, lubi pomagać innym – również w domu.

Synek jest w stanie wykonać tylko proste polecenia werbalne wsparte gestem. Sam komunikuje się za pomocą gestów, wypowiada tylko pojedyncze sylaby. Ma znacznie opóźnioną motorykę, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Do tego dochodzą wada postawy i wada wzroku. Szymon często choruje.

W związku z wadą wzroku Szymuś ma umówioną wizytę u okulisty. Termin: marzec 2021… Mógłby odwiedzić specjalistę znacznie wcześniej, ale tylko prywatnie. Ostatnio rozpoczęliśmy leczenie stomatologiczne, planowane jest leczenie ortodontyczne. Szymonowi będą potrzebne okulary.

Rehabilitacja i opieka specjalistyczna są utrudnione ze względu na pandemię.

Chcielibyśmy zebrać pieniądze na okulary dla chłopców, wizyty u specjalistów, badania lekarskie oraz niezbędne leczenie i zajęcia usprawniająco-wzmacniające.

Ogromnie prosimy o pomoc i serdecznie, z całego serca dziękujemy.

Aktualności

Bardzo prosimy o pomoc i wsparcie dla naszych synków . Szymon przeszedł już jeden zabieg.

Zbiórka została zakończona.

zbiorki
ZBIÓRKA

Zdrowie dla braci

Zebrano: 425 z 12 000 zł
Status: Zakończona