Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

Wyremontować dom – dać dzieciom bezpieczną przystań

Zebrano: 251 z 10 000 zł
Status: Zakończona
Zbiórka stworzona przez:

Tymon Chudycz

Złota Pińczowska, Polska
Zbiórka dla:

Miłosz Chudycz

Złota Pińczowska, Polska
 

Mam na imię Agnieszka i jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców: Tymka i Miłosza.

Starszy z braci – Tymek ma już 4 lata. To bardzo inteligentny i ciekawy świata chłopiec. Uwielbia traktory, maszyny rolnicze, zabawy na dworze i jazdę na rowerze. Chciałby zostać strażakiem, kiedy urośnie, żeby jeździć na ratunek innym. Na razie sam wymaga dużo pomocy. Do dziś zmaga się z konsekwencjami wylewu dokomorowego i wrodzonego zapalenia płuc. Tymonek ma też zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy, przez co wymaga specjalistycznej opieki terapeutów oraz psychiatry.

Miłosz dzieli ze starszym o rok bratem zafascynowanie traktorami, 😊 uwielbia też zwierzęta. Choć najchętniej spędzałby całe dnie na dworze, niestety jego zdrowie mu na to nie pozwala – zmaga się z nieszczelnością zastawki oraz mózgowym porażeniem dziecięcym i związanym z nim połowicznym porażeniem kończyn prawych. By mógł stosunkowo normalnie się rozwijać, potrzebuje stałych ćwiczeń oraz kilkunastu godzin rehabilitacji miesięcznie. Do tego dochodzi obuwie ortopedyczne i dojazdy na konsultacje ze specjalistami.

Oprócz chorób chłopców, borykamy się niestety z problemem miejsca zamieszkania. Na chwilę obecną pomieszkujemy u dziadków, jednak nie możemy tam długo zostać, bo mieszkanie jest zbyt małe. Z wcześniejszego domu musieliśmy się wyprowadzić ze względu na trudną sytuację rodzinną. Żyjemy teraz na tzw. walizkach.

Bardzo chciałabym, żeby chłopcy mieli swój własny ciepły kąt. Nasze możliwości finansowe są jednak bardzo skromne – nie mogę podjąć pracy zarobkowej ze względu na dzieci, muszę być przy nich obecna cały dzień. W miarę moich możliwości chętnie dorywczo pomagam innym.

Starając się zapewnić synkom własny dom zaczęłam remontować starą stodołę, aby przystosować ją do warunków mieszkalnych. Stodoła jest własnością moich rodziców, stoi obok ich niewielkiego domu. Mamy za sobą już mały sukces – udało nam się dokonać remontu na powierzchni 28m2, została już rozprowadzona kanalizacja i elektryka oraz położone płytki w kuchni i łazience. Myślę o zrobieniu antresoli dla chłopców, ponieważ metraż jest malutki. Większość prac wykonuję sama, więc ponoszę tylko koszty materiałów i narzędzi.

Brakuje nam już finansów na dalszy remont. Zakres prac obejmowałby montaż okien i drzwi balkonowych, ocieplenie dachu i ścian bocznych, obicie ścian deskami. Potrzebne będzie też zatrudnienie ekipy remontowej do położenia karton gipsów oraz montaż schodów, aby chłopcy mogli bezpiecznie wchodzić na antresolę.

Za zgromadzone dzięki zbiórce środki mogłabym kupić potrzebne materiały, narzędzia i opłacić ekipę remontową.

Bardzo proszę o wsparcie naszego celu. Chciałabym chłopcom zapewnić godne warunki do życia, aby mogli spokojnie się rozwijać korzystać z terapii.

Za każdą wpłatę będziemy bardzo wdzięczni.

Aktualności

Zbiórka została zakończona.
zbiorki
ZBIÓRKA

Wyremontować dom – dać dzieciom bezpieczną przystań

Zebrano: 251 z 10 000 zł
Status: Zakończona