Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

Przeprowadzka do większej aktywności

Zebrano: 2 170 z 1 900 zł
114%
Status: Zakończona
Zbiórka stworzona przez i dla:

Anna Teperska

Gdańsk, Polska
 

Pomóż mi w przeprowadzce na parter. Moje mieszkanie jest na III piętrze. Od wielu lat wychodzę z domu tylko raz dziennie, bo po prostu nie daję rady kilka razy wchodzić i schodzić schodami. Wysiadają mi kolana, oba biodra są do operacji. Jeśli muszę wyjść to pokonuję schody bokiem, co piętro robiąc przerwę, aby nabrać tchu i dać odpocząć kolanom.

Od lat zmagam się z bólem w całym ciele – cierpię na niskie napięcie mięśniowe, wiotkość więzadłowo – mięśniową, miopatię oraz zespół miasteniczny. Przez długi czas nie było wiadomo z jaką chorobą się borykam. Dopiero 3 lata temu postawiono mi właściwą diagnozę – okazało się, że choruję na Zespół Ehlersa-Danlosa. Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna polegająca na wiotkości tkanki łącznej, a objawia się m.in. hipermoblinością, szybką męczliwością i przewlekłymi rozległymi bólami w całym ciele.

Od 3 lat mam orzeczony ZNACZNY stopień niepełnosprawności, który stwierdza moją niezdolność do zatrudnienia, uszkodzenie układu neurologicznego oraz dysfunkcję aparatu ruchowego. Każdego dnia mam problemy z wykonywaniem podstawowych czynności. Przejście 100 kroków, siedzenie czy choćby trzymanie długopisu przez jedną minutę sprawiają mi wielkie trudności. Z powodu choroby potrzebuję regularnej domowej rehabilitacji (4 godziny dziennie).

Z zawodu i z zamiłowania jestem filologiem. Wiele lat pracowałam w biurze, prowadziłam sekretariaty oraz wykonywałam tłumaczenia ustne i pisemne. Stan zdrowia bardzo się mi pogarsza i od 10-ciu lat moją pasję językową realizuję udzielając w domu korepetycji z języka niemieckiego i angielskiego już tylko 2 godziny dziennie. Próbuję być jeszcze aktywna zawodowo i z całych sił radzić sobie w tej ciężkiej chorobie, jednak tylko na tyle pozwala mi stan zdrowia.

Znalazłam już odpowiednie mieszkanie na parterze. Teraz pozostaje zamówić firmę i rozłożyć me siły na wiele dni pakowania.

Celem tej zbiórki jest zebranie środków na opłacenie kosztów firmy przeprowadzkowej. Otrzymałam korzystną cenę, jednak nadal są to wydatki powyżej moich możliwości. Nie dam rady się sama spakować i przenieść nawet książek na półki.

Dlatego bardzo proszę o pomoc w przeprowadzce, nie fizyczną w noszeniu, bo jesteśmy od siebie daleko, ale o równie realną pomoc finansową, mimo, że dzieli nas odległość – za każdą kwotę będę bardzo wdzięczna. 

Aktualności

Brak aktualności

zbiorki
ZBIÓRKA

Przeprowadzka do większej aktywności

Zebrano: 2 170 z 1 900 zł
114%
Status: Zakończona