Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

Podróżować, zwiedzać świat - na nowym wózku

Zebrano: 20 z 12 000 zł
Do końca: 1 tydzień 2 dni 23 godziny
Zbiórka stworzona przez i dla:

Krzysztof Prokopowicz

Brzeg Dolny, Polska
 

[English version below]

Dzień dobry wszystkim!

 

Mam na imię Krzysztof i mam 41 lat. Przez prawie całe moje życie choruję na zanik mięśni (dystrofię obręczowo-kończynową). Choroba zaczęła objawiać się u mnie, gdy miałem około 10 lat. Niestety z roku na rok mój stan się pogarszał i w wieku 25 lat przestałem chodzić.

 

Mieszkam z rodzicami i starszym bratem, który choruje na to samo. Na szczęście mam możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ bardzo lubię obcować z naturą, spędzać czas w parku i urządzać sobie dłuższe przejażdżki. Realizację moich ulubionych czynności umożliwia mi wózek elektryczny, dzięki któremu mam poczucie niezależności.

 

Mój wózek ma już 10 lat i daleko mu do funkcjonalności sprzed początków użytkowania. Ponadto przez ostatnie 3 lata był mocno eksploatowany i obecnie coraz częściej szwankuje. Z tego powodu jazda nim nie jest już tak komfortowa jak kiedyś – często towarzyszy mi obawa zaistnienia awarii.

 

Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowego modelu z dodatkami – jego koszt to około 16 tysięcy złotych. Jest to suma, której niestety ja ani moi bliscy nie jesteśmy w stanie zorganizować we własnym zakresie. Dlatego bardzo proszę Was o wsparcie. Bardzo zależy mi na tym, aby żyć aktywnie i jak najczęściej wyruszać na moje ukochane przejażdżki.  

  

Będę wdzięczny za każdą wpłatę.

 

 

My name is Chris and I am 41 years old. I have muscle atrophy (LGMD 2A girdle limb dystrophy). I started to suffer from the disease when I was about 10 years old. It is a progressive disease, so I stopped walking at the age of 25. I live with my parents and my older brother who has the same disease.

 

Currently, I have the opportunity to spend time outdoors. I have had an electric wheelchair for 10 years, which has been heavily used for 3 years. Currently, the electric wheelchair is subject to numerous breakdowns and therefore driving is not so comfortable when there is fear of failure.

 

I really like communing with nature, spending time in the park and taking longer rides. An electric wheelchair gives me this possibility, and most importantly, it gives me a feeling of independence.

 

The cost of a new electric wheelchair with accessories is about 3,600 EUR.

 

I will be grateful for any donation.

 

Aktualności

Brak aktualności

zbiorki
ZBIÓRKA

Podróżować, zwiedzać świat - na nowym wózku

Zebrano: 20 z 12 000 zł
Do końca: 1 tydzień 2 dni 23 godziny