Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

Nowy wózek dla miłośnika spacerów

Zebrano: 6 225 z 5 200 zł
120%
Status: Zakończona
Zbiórka stworzona przez i dla:

Szymon Saczko

Władysławowo, Polska
 

Szymon ma 20 lat.

Jest bardzo pogodnym, towarzyskim człowiekiem, który od urodzenia zmaga się z wieloma przeciwnościami, wynikającymi z chorób. Ma czterokończynowe MPD, cierpi na ślepotę korową i padaczkę. Nie chodzi, mimo wcześnie podjętej rehabilitacji.

Ataki epilepsji zagrażają jego życiu. Gdy był młodszy, ćwiczyłam z nim w domu, jednak teraz brakuje mi sił. Z powodu padaczki Szymon musiał zrezygnować z hipoterapii. Obecnie uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego w Rumi. Bardzo lubi swoje zajęcia, chociaż te związane z pisaniem czy pracami manualnymi w jego przypadku odpadają. Na rehabilitację jeździ do Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie.

Mój syn uwielbia spacery po łąkach i lasach. Tak naprawdę to jego jedyna radość. Lubi też chodzić do szkoły. By móc z tego wszystkiego korzystać, Szymon potrzebuje wózka inwalidzkiego. Dotychczasowy sprzęt nie służy mu należycie, ponieważ jest już za mały. Używanie go powoduje u syna powstawanie kolejnych wad postawy.

Wózek, który wybraliśmy kosztuje 8 000 zł. NFZ przyznał nam 3 000 zł dofinansowania. CPR, na które liczyłam, ze względu na brak środków musiało odmówić wsparcia finansowego.

Jestem samotną matką, której całe życie kręci się wokół dziecka ze znaczną niepełnosprawnością. Dla Szymona muszę być dyspozycyjna w zasadzie 24 godziny na dobę. To mocno ogranicza pole manewru. 5 000 zł, których potrzebujemy, by kupić nowy wózek, okazuje się kwotą przekraczającą moje możliwości finansowe.

Mój syn Szymon zasługuje na godne życie.

Zwracam się więc o pomoc do Was wszystkich: przekażcie wpłatę, udostępnijcie zbiórkę.

Z całego serca dziękujemy

Szymon i Katarzyna

Aktualności

Z całego serca dziękuję wszystkim Darczyńcom. Nawet nie umiem opisać, jak bardzo jestem poruszona. JESTEŚCIE WSPANIALI!!! 🥰

zbiorki
ZBIÓRKA

Nowy wózek dla miłośnika spacerów

Zebrano: 6 225 z 5 200 zł
120%
Status: Zakończona