Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

Komputer do zadań bardzo specjalnych

Zebrano: 2 415 z 6 100 zł
Status: Zakończona
Zbiórka stworzona przez i dla:

Mateusz Mackiewicz

Warszawa, Polska
 

Mati ma 11 lat. Jest uczniem 3 klasy specjalnej szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Świetnie się tam odnajduje, bo to niesamowicie pogodny chłopak. Od początku miał różne problemy i nie rozwijał się prawidłowo, jednak dzięki ciężkiej pracy osiąga małe sukcesy.

Mateusz bardzo lubi zegary i wszystko, co wiąże się z liczeniem. Oprócz tego uwielbia sport – ruch to jego pasja. Chętnie gra w piłkę nożną ze starszym bratem, który pokazuje mu świat.

Synek codziennie walczy o swoją sprawność. Zmaga się z MPD, umiarkowanym upośledzeniem umysłowym i wrodzonym obniżonym napięciem mięśniowym. Ma wadę wzroku, a jego mowa rozwija się z opóźnieniem. Lekarze stwierdzili również cechy dysmorfii.

Grafomotoryka jest u Mateuszka na bardzo niskim poziomie. Nasz chłopiec nie rysuje samodzielnie po śladzie, nie odwzorowuje kształtów. Potrafi kolorować spore powierzchnie, ale robi to zamaszyście, więc pisanie to na razie nieokreślona przyszłość. W związku z tym wszystkim Mati chodzi na zajęcia z terapii ręki. Mateusz coraz lepiej i pewniej trzyma narzędzia pisarskie. Widać, że wzrasta u niego motywacja do tego typu zajęć.

Syn zna wszystkie litery i zaczyna powoli składać wyrazy. Nie wypowiada zdań, tylko pojedyncze słowa, które gdzieś już się pojawiają. A ma ogromną potrzebę komunikacji – wykorzystuje gesty, mimikę oraz komunikację alternatywną, w tym tablet i oprogramowanie „Mówik”. To bardzo mu pomaga.

Chcielibyśmy kupić Mateuszowi komputer, specjalistyczną klawiaturę z nakładką i oprogramowanie, aby w domu mógł uczyć się pisać. Byłaby to dla niego dodatkowa rehabilitacja względem nauki w szkole i zajęć poza nią. W ten sposób będziemy go również zachęcać do mówienia i komunikowania się. Zależy nam na tym, by się otwierał.

Dziękujemy za każdą wpłatę i udostępnienie zbiórki 😊

Aktualności

Marta Struzik

Drodzy Darczyńcy, 

pięknie Wam dziękujemy za wsparcie zbiórki Mateusza! 

Rodzinie podopiecznego udało się pokryć koszt zakupu komputera, dlatego zakończyliśmy zbiórkę przed przewidzianym terminem. Zgromadzona tu kwota zostanie przeznaczona na zakup oprogramowania do nauki pisania, klawiatury oraz ramki na klawiaturę bezprzewodową. 

Pozdrawiamy Was ciepło!

zbiorki
ZBIÓRKA

Komputer do zadań bardzo specjalnych

Zebrano: 2 415 z 6 100 zł
Status: Zakończona