Tło strony zbiórki
zbiorki
ZBIÓRKA

3 urodzinowa zbiórka na rehabilitację Precla

Zebrano: 4 650 z 3 600 zł
129%
Status: Zakończona
Zbiórka stworzona przez i dla:

Szymon Bończak

Warszawa, Polska
 

Szymon zwany Preclem jest chory na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA1).

SMA to rzadka choroba genetyczna, która powoduje postępujący zanik mięśni, a typ 1 jest jej najbardziej agresywną postacią.

Kiedy zdiagnozowano Precla, miał zaledwie 4 miesiące. Lekarze dali mu wtedy maksymalnie 2 lata życia. Nie poddaliśmy się i walczyliśmy z SMA ze wszystkich sił.

Walczyliśmy z takim zacięciem, że 30 października 2020 roku Precel skończy 15 lat!!!

Jeśli chcecie zrobić Preclowi prezent na urodziny, dodajcie cegiełkę do jego codziennej rehabilitacji poprzez uczestnictwo w tej zbiórce.

Naszym celem jest zapewnienie mu 3 miesięcy zajęć z naszymi fizjoterapeutami. Każda złotówka się liczy!

Chorzy na SMA1, jeśli nie podda się ich leczeniu, bardzo szybko tracą możliwość poruszania się, samodzielnego oddychania i połykania (do tego też są potrzebne mięśnie!). Dlatego Szymon oddycha przy pomocy respiratora, a większość swojego dnia spędza na leżąco. W SMA kluczowa jest intensywna i codzienna rehabilitacja powstrzymująca zanik mięśni.

Od 3 lat na świecie jest dostępna terapia na SMA. Precel jej doczekał i teraz jest poddawany skutecznemu leczeniu. Mimo to dalej potrzebuje rehabilitacji, aby odzyskać jak najwięcej z tego, co do tej pory zabrała mu choroba.

Ze względu na stan Szymona jego rehabilitacja musi odbywać się u nas w domu, 5 razy w tygodniu, a każda domowa wizyta fizjoterapeuty kosztuje około 100 złotych.

W zeszłym roku, podczas drugiej urodzinowej zbiórki, dzięki Waszej szczodrości, konto Precla w Fundacji Avalon zasiliło 3 609 zł 🙂

Więcej o Preclu możecie przeczytać na FB: Preclowa Strona

Dziękujemy 🙂 

Rodzice Precla

Aktualności

Brak aktualności

zbiorki
ZBIÓRKA

3 urodzinowa zbiórka na rehabilitację Precla

Zebrano: 4 650 z 3 600 zł
129%
Status: Zakończona