Zobacz, jak zmalowaliśmy
mural helpuj

Cieszymy się, że tu jesteś. Usiądź wygodnie i poznaj historię naszego muralu.

Dążenie do spełnienia marzeń i wierność swoim przekonaniom są ważnymi wartościami w życiu każdego człowieka. Sprawiają, że czujemy się dobrze. Realizacja marzeń — czy to będzie lot balonem, czy zakup aparatu do oddychania lub wyjazd na turnus rehabilitacyjny — jest w stanie sprawić, że łatwiej będzie radzić sobie z trudnościami, a życie stanie się pełniejsze.

Osoby z niepełnosprawnościami również mają swoje pasje, potrzeby oraz cele i plany w życiu.

W niezwykły sposób przypomina nam o tym ośmioro fantastycznych ludzi. Karolina, Kasia, Monika, Ula, Konrad, Kuba, Łukasz i Paweł to Podopieczni Fundacji Avalon, którzy zostali Bohaterami naszego projektu. Namalowani przez Dariusza Paczkowskiego, streetartowego twórcę i działacza społecznego, za pośrednictwem form i kolorów symbolicznie dzielą się z przechodniami uśmiechem oraz dobrą energią.

 

Realizacja: Wojtek Artyniew

 

Uśmiech i dobra energia

Dzięki pracy wielu różnych osób, które w innych okolicznościach mogłyby się nie spotkać, na pustych dotąd ścianach jednego z setek warszawskich wiaduktów pojawiły się estetyczne grafiki i pozytywne hasła. Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy pomagali Darkowi przez cały okres powstawania muralu.

Szczególnie ważne było dla nas, by przesłanie naszych Bohaterów dotarło do jak najszerszego grona odbiorców. Zdecydowaliśmy więc, że warstwa wizualna muralu będzie dostosowana do potrzeb osób niedowidzących. Zostało to osiągnięte dzięki wykorzystaniu przez Darka ograniczonej palety barw, wysokiego kontrastu i specjalnej czcionki.

Każdy, kto – z różnych przyczyn – nie może osobiście odwiedzić okolic Ronda Unii Europejskiej i zobaczyć, jak prezentują się nasi Bohaterowie, będzie miał niebawem szansę pospacerować wokół muralu wirtualnie. Stay tuned :)

Marta, Magda, Ewelina i Szczepan

Bez Was nie wyszłoby tak pięknie!

- dyrektor Małgorzata Pucułek, panie Ewa Heda i Aneta Wróblewska oraz uczniowie z LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Warszawie;
- pani Joanna Dudek oraz uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie;
- Dariusz Paczkowski i Fundacja Klamra;
- konsultanci wizualni: Jolanta Styczyńska, dr Antonina Adamowicz-Hummel, Małgorzata Pacholec, Łukasz Słowik;
- Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie;
- organizatorzy Warszawskich Dni Różnorodności.

Dziękujemy!

W ramach naszego serwisu używamy plików COOKIES. Możesz ustawić cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

x