Cele

Leczenie i rehabilitacja

dla: Kacper Maj
kategoria: Leczenie
Mam na imię Kacperek. Jestem po przeszczepie serduszka. Mieszkam razem z mamą, tatą i czwórką rodzeństwa. Na serce czekałem 2 lata przywiązany do szpitalnego łóżka. Bylem podłączony do sztucznego wspomagania komory serca. Ale dostałem dar życia i bardzo dbam o nowe serduszko❤

Mam 11 lat i jestem bardzo wdzięczny za taki dar. Teraz moje leki i wyjazdy na częste kontrole są drogie. Częste wizyty u specjalistów też są bardzo drogie. Moja mama robi wszystko, żeby mieć na moje leczenie. Wiele badań musimy robić odpłatnie.

Żebym mógł normalnie żyć, proszę o przekazanie chociaż 1 zł – to bardzo wiele❤ DZIĘKUJĘ.
35 PLN 1% 2000 PLN
do końca: 27 dni

Zbiórka na psa beagle dla Kubusia

dla: Jakub Biniecki
kategoria: Marzenie
Zbieramy na pierwszego zwiarzaka. Kuba marzy o szczeniaku. Jak dotychczas pozostają nam zabawy tylko z psem znajomych, ale mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni.

Kubuś ma autyzm. Za każdym razem, kiedy ma możliwość zabawy z jakimkolwiek psem, pada pytanie, kiedy kupimy psa. Bardzo bym chciała spełnić jego marzenie. Wierzę, że beagle kiedyś pojawi się w naszym domu. Kuba będzie wtedy najszczęśliwszym dzieckiem pod słońcem.
0 PLN 0% 2100 PLN
do końca: 3 miesięcy

Regeneracja nerwów wzrokowych

dla: Michał Gierszewski
kategoria: Leczenie
Utrata wzroku jest jedną z największych strat, jaka może się przytrafić. Nie sądziłem, że kiedykolwiek taka strata dotknie mnie, ale niestety…

Nazywam się Michał, mam 38 lat i od około dwóch lat jestem osobą prawie niewidomą. Wzrok utraciłem w wyniku zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Po długotrwałej walce z chorobą okazało się, że uszkodzenia nerwów i drogi wzrokowej są trwałe i nieodwracalne.

Nie mniej jednak wraz z rodziną nie poddajemy się! Znaleźliśmy klinikę okulistyczną, która prowadzi nowatorską terapię eksperymentalną z użyciem komórek macierzystych, której celem jest odbudowa uszkodzonych tkanek, a w rezultacie przywrócenie wzroku. Dotychczasowe wyniki badań są bardzo obiecujące ale jeszcze daleka droga do uznania tej terapii za oficjalną metodę leczenia.

Po przejściu serii badań wstępnych zostałem zakwalifikowany do udziału w eksperymencie i w styczniu 2019 ma się odbyć pierwszy zabieg.

Pomimo że jest to terapia eksperymentalna, wymagane jest częściowe pokrycie kosztów z mojej strony... I tutaj mój apel o Państwa pomoc.

Pomagając w zbiórce na ten cel, nie tylko przyczynisz się do chociaż częściowego przywrócenia mi wzroku, lecz także do rozwoju medycyny w tej dziedzinie.
3215 PLN 21% 15000 PLN
do końca: 3 miesięcy

Lepszy start dla Oskara – koszty lecz...

dla: Oskar Wandelt
kategoria: Leczenie
Cześć, to ja Oskar :) Daj mi szansę i przeczytaj do końca! Przebywam obecnie w szpitalu – tym razem w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie czekam aż znajdzie się dla mnie dawca szpiku kostnego.

Mama z Tatą są bardzo dzielni i nie lubią prosić o pomoc, ale niestety dojazdy Tatusia do mnie, noclegi, a także późniejsza rehabilitacja będzie bardzo kosztowna. A gdzie tu jeszcze Wrocław... Rodzice muszą kupić ssak, rurki do tracheo, opłacić wizyty u lekarzy. Przyda mi się także turnus rehabilitacyjny, a jak wyjdę po przeszczepie, to tir jałowych rękawiczek, cysterna octaniseptu i miliard innych sterylnych rzeczy. Nie wierzysz? Wejdź na stronę Kliniki Transplantacji we Wrocławiu i ściągnij zakładkę po przeszczepie.

Przeraża mnie to, ale mama mówi, że nie będę tego pamiętał na szczęście. Postanowiłem pomóc im tak jak oni pomagają mnie. Jeśli możesz, wesprzyj moja zbiórkę, a obiecuję, że podziękuję Ci uśmiechem i laurką jak tylko będę umiał ja narysować :) Jeśli mnie wspomożesz, to będzie to szybciej niż myślisz :)
885 PLN 8% 10000 PLN
do końca: 3 miesięcy

Leczenie i rehabilitacja

dla: Katarzyna Mucha
kategoria: Leczenie
Nazywam się Katarzyna Mucha, mam 33 lata. Od 25 lat choruję na młodzieńcze zapalenie stawów. Codzienne zmagam się z bólem. Potrzebuję pomocy w wykonywaniu najprostszych czynności.

Przeszłam kilka operacji, w tym endoplastykę stawu biodrowego prawego w wieku 26 lat. Miałam także usuwaną zaćmę polekową w obu oczach.

Choroba postępuje. Czeka mnie kolejna poważna operacja – wstawienie endoprotezy lewego biodra, a także ratowanie pozostałych stawów.

Potrzebne są środki na bieżące leczenie, leki oraz rehabilitację.

Dobro powraca ♥ Za wszelką pomoc z całego serca dziękuję.

Katarzyna Mucha
100 PLN 5% 2000 PLN
do końca: 3 miesięcy

Stała rehabilitacja

dla: Grzegorz Nawrocki
kategoria: Leczenie
Mój kolega ze szkoły uległ wypadkowi. W wyniku uraz żyje z porażeniem czterokończynowym.

Aby mógł funkcjonować w codziennym życiu, potrzebuje pieniędzy na długą drogą i ciężką rehabilitację. Jego historia mocno chwyta za serce – wcześniej był kierowcą. Pomimo tego, co się stało, nadal jest osobą pełna ciepła i optymizmu oraz chęci, by walczyć o lepsze jutro.

Wesprzyjcie Grzegorza!
10 PLN 0% 15000 PLN
do końca: 3 miesięcy

Trening umiejętności społecznych

dla: Krzysztof Wasik
kategoria: Leczenie
Krzyś cierpi na całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu. Dodatkowo ma zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Trening umiejętności społecznych pozwoli mu wypracować ogólnie przyjęte zachowania społeczne.

Prosimy, wesprzyjcie nasz cel!
0 PLN 0% 1100 PLN
do końca: 3 miesięcy

Zakup sprzętu do codziennej rehabilit...

dla: Bernadeta Gołębiowska
kategoria: Leczenie
Od 20 lat walczę o utrzymanie sprawności kręgosłupa. Poszukuję wszelkich możliwości, żeby móc być aktywną i spełniać się w różnych dziedzinach życia.

Pomaga mi codzienna rehabilitacja. W przypadku mojej deformacji kręgosłupa rozwiązaniem będzie system wsparcia mięśni dostępny w Stanach Zjednoczonych.

Proszę o wsparcie tego planu rehabilitacji. To dla mnie szansa na poprawę funkcjonowania kręgosłupa, spełnienie marzenia :)
0 PLN 0% 7000 PLN
do końca: 18 dni

Akcje

W ramach naszego serwisu używamy plików COOKIES. Możesz ustawić cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

x