Przywrócić Szymkowi utracone dzieciństwo

Dla: Szymon Tarasiewicz-Aksamitowski, 9941

18%

Kategoria

Leczenie

Cel

5000 PLN

Zebrano

920 PLN

Wsparło

17 osób

Zakończono

20.03.2020

inicjator

Irena Tarasiewicz

udostępnij

zakończony

Co to są akcje?

Jeśli lubisz aktywne pomaganie, możesz zrobić AKCJĘ na rzecz Podopiecznego/ Podopiecznej Fundacji Avalon. Proponujemy Ci trzy rodzaje AKCJI. Masz więc wiele sposobów na świetną zabawę i pomysłowe działanie, a środki zebrane w ramach AKCJI zasilają kwotę całkowitą CELU.

Oto mój synek Szymon – wesoły chłopiec, któremu przyszło się zmierzyć z nierównym przeciwnikiem pod nazwą padaczka lekooporna. Choroba nawet na chwilę nie daje o sobie zapomnieć. Każdego dnia radosne dzieciństwo mojego dziewięcioletniego dziecka przerywają wyczerpujące ataki.

Kiedy Szymonek miał dwa lata, zdiagnozowano u niego autyzm wczesnodziecięcy, niedługo potem do listy problemów dołączyła padaczka. Nasze życie wywróciło się wówczas do góry nogami, a ja zaczęłam szukać pomocy u wielu specjalistów.

W 2017 okazało się, że przyczyną dolegliwości Szymonka jest guz mózgu. Niestety, usunięcie go nie spowodowało, że ataki ustąpiły. Nasze dni wypełniały omdlenia i drgawkowe napady, którym musieliśmy podporządkować całe nasze życie. Leczenie nie przynosiło efektów, a jakiekolwiek zmiany powodowały, że ataki były coraz gorsze. W tym czasie Szymonkowi pomogła suplementacja olejkiem z konopi. Dzięki niemu ataki zmalały, nie poprawiło się jednak samopoczucie Szymonka. Nie mógł żyć aktywnie i bawić się beztrosko jak inne dzieci. Czuł się ospały i zmęczony, ciągle brakowało mu sił. Lato – czas normalnie przewidziany na dziecięcą regenarcję ­– dla Szymonka było najgorsze. Każdy zbyt długi pobyt na słońcu kończył się stanem padaczkowym.

Dopiero kilka miesięcy temu mój synek rozpoczął terapię mitochondrialną, a ta w połączeniu z olejkiem dała świetny efekt! Przywróciła Szymkowi utracone dzieciństwo. Zaczął biegać i się bawić! Widziałam, jak zaczyna coraz więcej rozumieć i nabierać chęci, by robić różne rzeczy. Po raz pierwszy mogliśmy ze spokojem odwiedzić wspólnie rozmaite sale zabaw. Na podwórku synek spędzał po 2 godziny dziennie, nawet latem! Ataki i omdlenia ustąpiły. Trwało to sześć miesięcy. Sześć najlepszych miesięcy w naszym życiu 😃❤

Niestety, w grudniu Szymonek miał zabieg leczenia zębów pod narkozą i od tamtej pory wszystko zaczęło się od nowa. Ataki wróciły jak boomerang z podwójną siłą! Jego pierwsze omdlenie skończyło się na SOR-ze, ponieważ podczas upadku rozciął brodę i wargę. Potem kolejne omdlenia i nagły atak padaczki, znów kilka dni w szpitalu. Załamałam się… Musiałam na nowo nauczyć się żyć z omdleniami i atakami syna. Ponownie stałam się jego cieniem.

Nie mogę patrzeć, jak mój synek z energicznego chłopca znów zmienia się w bezsilne dziecko, a po większym wysiłku nie może ustać na nogach. Mieszkam z nim zupełnie sama, więc nawet codzienne czynności, takie jak ugotowanie obiadu, chwilami sprawiają mi trudności. Staram się na różne sposoby radzić z tym wszystkim. Na szczęście w obowiązkach domowych mogę liczyć na wsparcie rodziców.

Widzę, jak moje dziecko cierpi i płacze ze strachu, ale jak mogę mu pomóc? Często w takich sytuacjach czuję bezradność, a przecież wiem, że nie mogę się poddać. Nie ja! Ten mały człowiek mnie potrzebuje.

Teraz z Waszą pomocą muszę wszystko, puzel po puzelku, poskładać. Potrzebuję znaleźć przyczynę jego obecnego stanu. Nie możemy zawieść Szymonka!

Udało się raz i wiem, że teraz też mi się uda. Proszę Was o pomoc, bo wiem, że bez Was nie dam rady. Zebrana kwota umożliwiłaby przeprowadzenie specjalistycznych badań diagnostycznych (1720 zł) oraz opłacenie leczenia i koniecznej suplementacji. Miesięczny koszt terapii mitochondrialnej to 500 zł. Trzy tysiące złotych zapewniłyby Szymkowi pół roku normalniejszego, spokojniejszego i bardziej radosnego dzieciństwa.

Z góry dziękuję za udostępnienia i wszelkie wpłaty. Nawet najmniejsza kwota to dla mnie wiele... Pamiętajmy: dobro wraca ❤ Niech wróci i do Was ze zdwojoną mocą.

Irena – mama Szymonka

10 PLN M&M&K Nie lubię jak jest nieparzyście ❤ 19.03.2020
100 PLN Wpłata anonimowa 19.03.2020
20 PLN Wpłata anonimowa 19.03.2020
30 PLN Wpłata anonimowa 17.03.2020
20 PLN Wpłata anonimowa fb AK 17.03.2020
50 PLN AGNIESZKA Szymonku zdrówka 💋 StyLove pozdrawia 17.03.2020
50 PLN Anna Komorowska powodzenia mój bohaterze ❤ 17.03.2020
10 PLN Aga 16.03.2020
20 PLN Wpłata anonimowa 13.03.2020
10 PLN Wpłata anonimowa Powodzenia 06.03.2020
30 PLN Bogusia Zdrówka i wszystkiego co najlepsze Wam zyczę;) 06.03.2020
100 PLN Grażyna i Witold Arbaszewscy Powodzenia kochani trzymamy kciuki pozdrawiamy serdecznie 😘😍😘 05.03.2020
300 PLN Wpłata anonimowa Dzielna kobieta :* 04.03.2020
20 PLN Wpłata anonimowa :) 04.03.2020
30 PLN Wpłata anonimowa 04.03.2020
20 PLN Wpłata anonimowa powodzenia w walce i dużo serdecznych ludzi wokół 26.02.2020
100 PLN Wpłata anonimowa 21.02.2020
zobacz wszystkie (17)
Komentarze
Szymon Tarasiewicz-Aksamitowski

Szymon Tarasiewicz-Aksamitowski

28 dni temu

Jako mama Szymonka bardzo dziekuje ❤

admin Bart

admin Bart

28 dni temu

Dziękujęmy Wam bardzo za okazaną pomoc i dobre słowa dla Szymonka i Jego mamy! Trzymamy kciuki za powodzenie zbiórki i powrót Szymonka do zdrowia i przeżywania dzieciństwa.

W ramach naszego serwisu używamy plików COOKIES. Możesz ustawić cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

x