Zostawić autyzm daleko w tyle - leczenie i rehabilitacja

Dla: Jan Matyjasiak, 11753

0%

Kategoria

Leczenie

Cel

2500 PLN

Zebrano

2 PLN

Wsparło

1 osób

Zakończono

18.10.2019

inicjator

Mama

założyciel

Jan Matyjasiak

udostępnij

zakończony

Zostawić autyzm daleko w tyle - leczenie i rehabilitacja

To Jaśko.

Jest mądrym i kochanym chłopcem z diagnozą autyzmu dziecięcego.

Postawiono ją wstępnie w sierpniu 2018 roku. Od tamtego czasu działamy, aby pomóc naszemu dziecku. Wykonaliśmy serię kosztownych badań, które wykazały pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu Janka.

Już w styczniu 2019 roku rozpoczęliśmy wielokierunkową terapię, włączyliśmy leki i suplementy. Obserwujemy postępy w rozwoju naszego synka. Zaczął otwierać się na ludzi, nie boi się dzieci, jest weselszy i pogodniejszy. Widzimy, że nasze starania przynoszą pozytywne rezultaty, co motywuje nas do dalszych wysiłków i poszukiwań.

Jasiek uwielbia zwierzęta – wszystkie! Najfajniejsze są dla niego te prawdziwe, ale bardzo interesują go też figurki i obrazki. Najukochańszy zwierzak Janka to krowa, ale fascynują go również ryby, ptaki, psy, konie, alpaki i… mrówki 🐄🐟🐓🐶🐎🐜

Wykorzystujemy tę pasję w rehabilitacji. Od ponad pół roku jeździmy na dogoterapię, ostatnio rozpoczęliśmy alpakoterapię, a w niedalekiej przyszłości planujemy spróbować hipoterapii.

Jaśko, oprócz zwierząt, kocha wodę. Cieszy go wszystko, co jest z nią związane. Kąpiele i zabawy w wodzie (ale też z wodą, np. przelewanie jej z naczynia do naczynia) to coś, co naprawdę lubi. Pobyty na basenie sprawiają, że nasz śliczny chłopczyk szaleje z radości 🏊‍♂ Warto żyć dla takich chwil 😃

W świecie Janka ważne miejsce zajmują książki – bardzo chętnie je czyta lub po prostu ogląda. Często zabiera książkę na spacer. Większość jego biblioteczki to książki o zwierzętach.

Od miesiąca uczymy się jeździć na rowerze, co sprawia Jaśkowi dużo frajdy 🚴‍♂

Janek jest wysokofunkcjonującym dzieckiem, jednak, choć ma prawie 4 lata, wciąż nie mówi. Śpiewa po swojemu, nuci ulubione piosenki i gaworzy. W ciągu ostatniego roku zrobił spore postępy, ale komunikacja werbalna jest wciąż utrudniona.

Nie poddajemy się, bo wierzymy, że będzie dobrze. Chcemy kontynuować rozpoczęte terapie i zajęcia, ponieważ przynoszą widoczne efekty. Koszty są duże, dlatego szukamy dodatkowego wsparcia finansowego.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na kontynuację leczenia i rehabilitacji Jasia.

Co to są akcje?

Jeśli lubisz aktywne pomaganie, możesz zrobić AKCJĘ na rzecz Podopiecznego/ Podopiecznej Fundacji Avalon. Proponujemy Ci trzy rodzaje AKCJI. Masz więc wiele sposobów na świetną zabawę i pomysłowe działanie, a środki zebrane w ramach AKCJI zasilają kwotę całkowitą CELU.

Adminka Ewelina
Adminka Ewelina Dziękujemy, że dołożyłaś/dołożyłeś swoją cegiełkę do zbiórki Jasia 🐄
16.10.2019 o 13:53
Wpłaty (1)
2
Anonimowy Helper Aby Bóg opiekował się waszą rodziną
03.10.2019 o 20:07

W ramach naszego serwisu używamy plików COOKIES. Możesz ustawić cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

x