Nowa łazienka dla wspaniałej seniorki

Dla: Krystyna Bil, 11830

10%

Kategoria

Marzenie

Cel

7000 PLN

Zebrano

740 PLN

Wsparło

12 osób

Zakończono

11.12.2019

inicjator

Joanna Bil-Kroczek, Barbara Bil

założyciel

Asia71

udostępnij

zakończony

Co to są akcje?

Jeśli lubisz aktywne pomaganie, możesz zrobić AKCJĘ na rzecz Podopiecznego/ Podopiecznej Fundacji Avalon. Proponujemy Ci trzy rodzaje AKCJI. Masz więc wiele sposobów na świetną zabawę i pomysłowe działanie, a środki zebrane w ramach AKCJI zasilają kwotę całkowitą CELU.

Aktualności

Witajcie!

Mam na imię Asia. Jestem córką cudownej kobiety, która zawsze była dla wszystkich podporą. Teraz jestem również jej głosem. Poznajcie historię Krysi, mojej ukochanej mamy.

Mam śpiewała w chórze kościelnym. Dawało jej to wiele radości. W 2016 roku zauważyła, że z jej głosem dzieje się coś złego. Zaczęło się od chrypki, potem nastąpiło spowolnienie mowy, głos stał się nosowy. Mama trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono chorobę Wilsona. Wykluczono ją jednak niedługo później. Problemy z mową były coraz większe. Mama mówiła niewyraźnie, pojawiły się kłopoty z przełykaniem jedzenia i picia.

Laryngolodzy nie znaleźli przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia „po swojej stronie”. Również foniatra stwierdził, że struny głosowe są zdrowe. Dopiero zlecone przez neurologa badanie EMG naprowadziło nas na właściwą ścieżkę. W październiku 2017 roku, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym u mamy zdiagnozowano SLA – stwardnienie zanikowe boczne. Ta nieuleczalna choroba charakteryzuje się stopniową degeneracją włókien nerwowych, co przekłada się między innymi na pracę mięśni.

Odmiana SLA, na którą choruje mama jest określana jako opuszkowa i wyróżnia się tym, że atakuje najpierw mięśnie twarzy, języka i przełyku – stąd właśnie wzięły się problemy z mową i przełykaniem. W chwili obecnej mama nie mówi i nie przyjmuje normalnie pokarmów. Porozumiewa się ze światem, pisząc na karteczkach, a karmiona jest przez sondę umieszczoną w żołądku.

We wrześniu zeszłego roku pojawiły również problemy z oddychaniem – szczególnie w nocy. Do marca tego roku, kiedy udało się mamie dostać miejsce na oddziale pneumonologicznym, niedotlenienie spowodowało duże zmiany w jej mózgu. Ciężko jest się z tym pogodzić - zarówno samej mamie, jak i nam. W szpitalu mama została zakwalifikowana do programu domowej wentylacji nieinwazyjnej. Okazało się bowiem, że podczas snu mózg mamy nie przesyła impulsów do płuc i przestają one pracować. Od tamtej pory śpi podłączona do respiratora.

Mimo swojej ciężkiej sytuacji zdrowotnej, mama stara się nie poddawać. Biorąc pod uwagę okoliczności i to, że cały czas słabnie, jest bardzo samodzielna i naprawdę świetnie sobie radzi.

Z całego serca chciałabym ułatwić jej codzienną pielęgnację, by czuła się pewnie i bezpiecznie we własnym domu. Marzeniem mamy jest odpowiednio zabezpieczony prysznic, ale to wiąże się z przebudową i modernizacją całej łazienki, łącznie z wymianą instalacji elektrycznej, która teraz nie działa.

To spory wydatek, dlatego proszę Was o wsparcie zbiórki.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy pomogą spełnić marzenie mojej mamy.

Pozdrawiam serdecznie

Asia

10 PLN Sylwia Nowicka 😃 08.12.2019
500 PLN Łazienka za mem Wpłata środków z projektu. 18.11.2019
20 PLN Agnieszka.W 15.11.2019
25 PLN Wpłata anonimowa 15.10.2019
10 PLN Wpłata anonimowa wsparcie 21.09.2019
50 PLN Joanna Mateja Asiu, trzymam kciuki. Pozdrawiam, Joanna 18.09.2019
10 PLN Mateusz D 17.09.2019
30 PLN Ilona 16.09.2019
20 PLN Wpłata anonimowa wsparcie 13.09.2019
5 PLN Wpłata anonimowa wpłata 13.09.2019
30 PLN Ktoś 12.09.2019
30 PLN Donkey Kosh Przesyłam serdeczności i życzę powodzenia! Dużo siły, Pani Krystyno 💐 12.09.2019
zobacz wszystkie (12)
Komentarze
Adminka Ewelina

Adminka Ewelina

4 miesiące temu

Dzięki dla Pingwinów za akcję z memami i dla osób, które anonimowymi wpłatami wsparły cel pani Krystyny 💖

Adminka Ewelina

Adminka Ewelina

6 miesięcy temu

Wciąż nieco nieśmiało, ale helpujecie 😉Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Krysię i jej cel!

Adminka Ewelina

Adminka Ewelina

6 miesięcy temu

Już siedem osób wsparło Krystynę. Mamy nadzieję, że ta siódemka okaże się szczęśliwa i zbiórka zakończy się sukcesem ☺🤞

W ramach naszego serwisu używamy plików COOKIES. Możesz ustawić cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w Polityce prywatności

x